Pavel Novotný

.NET Framework, SharePoint, Dynamics CRM, RC Helicopters, Honda VFR CrossRunner

SharePoint 2010 Recuring Meeting Workspace error 'g_InstanceID' is undefined

Pokud používáte vlastní masterpage definovanou a odvozenou V4.master, nebude vám fungovat levé kalendářové menu a další akce ve webech založených na šabloně “Centrum schůzek”. Vždy dojde k zobrazení javascriptové chyby v podobě:

 

Pro podporu webu “Centrum schůzek” běžícím na vlastní globální master page je potřeba přidat do vašeho souboru *.master následující registrace:

Více...

Nový nástroj rozšiřující možnosti extranetů pro SharePoint 2010

Vydali jsme novou verzi FBA Suite 2010 pro SharePoint 2010 (Foundation i Server).

FBA Suite je nástrojem pro kompletní správu uživatelů mimo sensitivní Active Directory, uložených například v SQL Membership databázi. Tím je možné zcela oddělit interní uživatele společnosti od uživatelů extranetu, přináší to navíc výhody v možnosti delegace správy externích uživatelů na správce daného SharePoint webu, tedy uživatele nemající oprávnění pro jakoukoliv modifikaci podnikové Active Directory. Pomocí FBA Suite však mohou “obyčejní” správci SharePoint webu kompletně spravovat extranetové uživatele, editovat jejich vlastnosti a zařazení do skupin, resetovat hesla, schvalovat nové automatické registrace, odblokovat účty při překročení chybných pokusů zadání hesla atd.

users

FBA Suite tak umožnuje přetvořit SharePoint do dosud nemožných aplikací, typů self-registračních komunitních webů, helpdesků/bug tracking aplikací, blogů s možností vlastní registrace, korporátních publikovaných webů s možností registrace pro přístup k dalším zdrojům společnosti atd. Možných aplikací tohoto řešení je nespočet.

Řešení obsahuje také řadu dalších užitečných vlastností:Více...