CRM 2011: User does not have send-as privilege. (ErrorCode: -2147203059) exception.

V CRM 2011 je defaultně zakázáno odesílání emailů, kde zvolený odesílatel je jiný uživatel než aktuálně přihlášený. To samo o sobě je logické, pokud však potřebujete udělat pracovní proces, který generuje emaily a automaticky je rovnou I odesílá, narazíte hned na tento problém, kdy uvnitř workflow vznikne výjimka s chybovým hlášením User does not have send-as privilege. (ErrorCode: -2147203059).

Cesty jak z toho ven jsou dvě:

[more]

  • přihlásit se jako uživatel, pomocí kterého se snažíte emaily odesílat a v jeho osobním nastavení povolit volbu Allow other Microsoft Dynamics CRM users to send E-mail on your behalf:
   image
  • nebo spustit SQL proceduru, která to stejné nastaví přímo v obsahové databázi CRM:

   UPDATE UserSettings
   SET IsSendAsAllowed = 1
   WHERE IsSendAsAllowed = 0

   !!! Zde je ukázka, která toto oprávnění nastaví u všech uživatelů, pokud potřebujete toto nastavení pouze pro vybrané uživatele, je potřeba přidat podmínku ještě podle UserId

Druhý krok má ještě jednu vadu na kráse, nefunguje pokud daný uživatel ještě nikdy neuložil svoje osobní nastavení. Pokud tedy máte nového uživatele, nebo čistě systémového, který se ještě nikdy nepoužil pro přihlášení a uložení nastavení, v této tabulce neexistuje a není možné tak ani nastavit hodnotu IsSendAsAllowed.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..